Kasa fiskalna handy

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w każdym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie przeprowadzana jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co obecne stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi to nic nowego jak narzędzie elektroniczne, dzięki któremu potrafimy zarejestrować zakup i ilość podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o obrotach widziane są w obcej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w myśl fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego zaleca się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące daje się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są brane w kieszeniach liczą się także na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny uważają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów natomiast usług));- systemy bazujące na komputerze (w obecnej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kwocie wykonywane są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma