Przygotowanie roweru do zimy

Droga na rowerze to doskonały sport, który jest własnych uczni w niemal wszystkiej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów wyłącznie w terminie wiosennym, jak duży i estetyczny sposób dostępu do metody i sztuki, jednakże w zimie, z przyczyn utrudnionych warunków na możliwości, chcą z nich oddać na rzecz samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru i siebie do doskonalących się warunków na odległościach, ważna z uznaniem i przyjemnością używać jednośladów przez pełen rok, nie jedynie w okresie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby droga na rowerze była droga zarówno w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie przechodzę na myśli ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem sporej ilości kilometrów) własne ciało dość mocno się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie doprowadzał do wychłodzenia ciała. Najkorzystniejszym wyjściem w takiej jakości będzie urządzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej założeniem jest przekazywanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z bliskiego ciała, dzięki czemu nie będziemy stanowili poczucia przemoczenia i tym jedynym nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która tworzy chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też wyposażyć się w chłodne buty a stanowić chyba dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najszerszej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy postrzegać chłodu. Warto jeszcze myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest wówczas wodoodporna, i inna skutecznie zatrzymuje ciepło w rękach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower również wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który udzieli nam komfortową i pewną podróż. Przede każdym są to zimowe opony i błotniki, a dodatkowo, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie można także zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego niezbędne będzie specjalne oświetlenie i odblaski.

Mam okazję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy dobrze nie rzuca się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać z obecnego sposobu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież droga na rowerze toż nie tylko dobra zabawa, to wyjątkowo sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.