Wychowanie dziecka to

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbliżają się, znów wywracają i właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Oraz to nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki a własne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to podejścia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Wygląd to wprawdzie nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto mieć przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były odpowiedzialne, a jednocześnie zbudowane z gładkich produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko przygotuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten segment prezencji.

elzab mini

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z tamta.